دسترسی‌های مدیریت پوشه‌ها و فایل‌ها

توسط
image_pdfimage_print
 • دسترسی به فایل‌ها و پوشه‌ها (ایجاد پوشه، آپلود فایل، دانلود فایل، کپی فایل یا پوشه، ویرایش نام و جابه‌جایی فایل یا پوشه، و حذف فایل یا پوشه): این موارد پایه‌ای‌ترین دسترسی‌ها در فضای ابری بوده و اگر به کاربری اعطا نشوند، فقط قابلیت مشاهده اطلاعات موجود را خواهد داشت. البته برای انجام فعالیت‌های مربوط به مدیریت پنل سازمان، داشتن این دسترسی‌ها ضروری نیست.

دسترسی‌های مربوط به مدیریت پوشه‌ها و فایل‌ها عبارتند از:

 • افزودن پوشه برای همگام‌سازی: با داشتن این دسترسی، کاربران سازمان می‌توانند پوشه‌های مهم خود را برای نگهداری و همگام‌سازی با ابر به نرم‌افزار ویندوزی معرفی کنند.
 • حذف پوشه از همگام‌سازی: با داشتن این دسترسی، کاربر می‌تواند به نرم‌افزار ویندوزی اعلام کند که دیگر لازم نیست یک پوشه مشخص را با ابر همگام کند و یا آخرین تغییرات در فایل‌ها را به فضای ابری منتقل کند.
 • اشتراک‌گذاری خصوصی: در صورتی که کاربری دارای این دسترسی باشد می‌تواند اطلاعات ابری خود را با دیگر کاربران سازمان که اجازه پذیرش اشتراک داشته باشند، به اشتراک بگذارد.
 • پذیرش اشتراک: تنها در صورتی اطلاعات می‌تواند با یک کاربر به اشتراک گذاشته شود که این دسترسی را داشته باشد.
 • ویرایش اشتراک: وقتی کاربری اطلاعاتی را با دیگران به اشتراک می‌گذارد، می‌تواند شرایط این به اشتراک‌گذاری را تعیین کند. مثلا اینکه آیا کاربر هدف که اطلاعات با وی به اشتراک گذاشته شده است، فقط اجازه خواندن داشته باشد یا بتواند فایل‌های وی را تغییر نیز بدهد. یا اینکه آیا به اشتراک گیرنده اجازه داشته باشد که این اطلاعات را با شخص ثالثی به اشتراک بگذارد یا خیر و …. پس از به اشتراک‌گذاری، به اشتراک‌گذارنده تنها در صورتی می‌تواند شرایط تعیین شده را تغییر دهد که دارای این دسترسی باشد.
 • اشتراک‌گذاری با خارج سازمان: کاربری که دارای این دسترسی باشد می‌تواند اطلاعات ابری خود را با کاربران بیرون سازمان نیز به اشتراک بگذارد.

نکته مهم: دادن این دسترسی به کاربران می‌تواند منجر به خروج اطلاعات به بیرون از سازمان شود. لذا، در دادن این دسترسی به کاربران حتما به این نکته توجه داشته باشید.

 • مشاهده نسخه‌های پیشین: در ابرینو با تغییر یا آپلود نسخه جدیدی از یک فایل، نسخه قبلی روی ابر از بین نرفته و آرشیو می‌شود، تا در صورت لزوم در آینده از طریق پنل وب قابل مشاهده و بازیابی باشد (بازه زمانی نگهداری نسخه‌های پیشین محدود بوده و بسته به طرح مورد استفاده شما ممکن است از یک تا چند ماه متغیر باشد. برای اطلاع از دوره زمانی  نگهداری نسخه‌های پیشین،‌ به مشخصات طرح خود در وب‌سایت ابرینو مراجعه نمائید). اگر کاربری دارای این دسترسی باشد، می‌تواند لیست نسخه‌های پیشین موجود از فایل‌ها را مشاهده نماید.
 • دانلود نسخه‌های پیشین: در صورت داشتن این دسترسی (و البته دسترسی «مشاهده نسخه‌های پیشین»)، کاربر می‌تواند هر کدام از نسخه‌های پیشین فایل‌ها را دانلود کند.
 • بازگردانی نسخه‌های پیشین: با داشتن این دسترسی (و البته دسترسی «مشاهده نسخه‌های پیشین»)، کاربر می‌تواند درخواست نماید که هر کدام از نسخه‌های پیشین یک فایل، جایگزین نسخه فعلی آن شود. در این صورت، نسخه فعلی به آرشیو نسخه‌های پیشین افزوده می‌شود.
 • مشاهده لیست فایل‌های حذف شده‌: در ابرینو با حذف یک فایل از ابر، آن فایل به صورت فیزیکی حذف نشده، و در صورت لزوم در آینده از طریق پنل وب قابل مشاهده و بازیابی است (بازه زمانی نگهداری فایل‌های حذف شده محدود بوده و بسته به طرح مورد استفاده شما ممکن است از یک تا چند ماه متغیر باشد. برای اطلاع از دوره زمانی  نگهداری فایل‌های حذف شده،‌ به مشخصات طرح خود در وب‌سایت ابرینو مراجعه نمائید). اگر کاربری دارای این دسترسی باشد، می‌تواند لیست فایل‌های حذف شده را مشاهده نماید.
 • بازگردانی فایل‌های حذف شده: با داشتن این دسترسی (و البته دسترسی «مشاهده لیست فایل‌های حذف شده»)، کاربر می‌تواند فایل‌های حذف شده را برگرداند.
 • حذف کامل یک فایل از حذف شده‌ها: در ابرینو با حذف یک فایل از ابر، آن فایل به صورت فیزیکی حذف نشده، و به لیست فایل‌های حذف شده منتقل می‌شود. اگر کاربری دارای این دسترسی (و البته دسترسی «مشاهده لیست فایل‌های حذف شده») باشد، می‌تواند هر کدام از فایل‌های موجود در لیست حذف شده‌ها را به صورت کامل و دائمی حذف نماید.

نکته مهم: حذف یک فایل از لیست حذف شده‌ها، یک عملیات غیر قابل برگشت بوده و امکان بازیابی آن فایل دیگر وجود نخواهد داشت. لذا، در دادن این دسترسی به کاربران حتما به این نکته توجه داشته باشید.

 • فایل‌ها /تصاویر /موسیقی‌ها /فیلم‌ها در پنل وب: اگر کاربری دارای این دسترسی باشد، می‌تواند از طریق پنل وب به فایل‌ها/تصاویر/موسیقی‌ها/فیلم‌های خود در ابر دسترسی داشته باشد.
بروزرسانی: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷