طرح‌های ابرینو

توسط
image_pdfimage_print

طرح‌های ویژه کاربران خانگی

کاربران می‌توانند با ثبت‌نام رایگان در ابرینو به اکثر امکانات معرفی شده و دو گیگابایت فضای ابری رایگان دسترسی داشته باشند. با خرید طرح‌های پریمیوم ابرینو، کاربران می‌توانند به کلیه خدمات ابرینو و یک ترابایت فضای ابری دسترسی داشته باشند. مقایسه دقیق طرح‌های رایگان و پریمیوم کاربران خانگی، در جدول انتهای این بخش آمده است.

 

معرفی طرح‌های سازمانی

در نسخه سازمانی ابرینو، کاربران سازمان از همان نرم‌افزارها و خدماتی بهره می‌برند که در نسخه مخصوص کاربران خانگی وجود دارد. با این تفاوت که امکانات و دسترسی‌های آنها به صورت کامل تحت مدیریت مدیر شبکه سازمان است. مهم‌ترین ویژگی‌های نسخه سازمانی عبارتند از:

  • پنل مدیریت قدرتمند: با ثبت‌نام سازمان در ابرینو، پنلی در اختیار مدیر شبکه سازمان قرار داده می‌شود که وی را قادر می‌سازد تا با انعطاف‌پذیری بالا نسبت به تعریف کاربران، امکانات و قابلیت‌ها و همچنین مدیریت و نظارت بر فرآیندها اقدام کند.
  • پشتیبان‌گیری از اطلاعات سرورها: در ابرینو سازمانی علاوه بر امکان پشتیبان‌گیری از اطلاعات دستگاه‌های متنوع کاربران، قابلیت پشتیبان‌گیری از اطلاعات ارزشمند موجود بر روی سرورهای سازمان نیز فراهم شده است.
  • سرورهای اختصاصی: در ابرینو سازمانی، امکان استقرار سرورهای ذخیره‌سازی اطلاعات یا تمامی سرورهای ابرینو، در داخل مراکز داده اختصاصی سازمان‌های بزرگ یا سازمان‌های دارای اطلاعات حساس وجود دارد.

در سرویس سازمانی دو گزینه برای انتخاب محل ذخیره‌سازی فایل‌ها و اطلاعات سازمان در اختیار قرار داده می‌شود. «طرح استاندارد» از ابر عمومی بهره برده و اطلاعات سازمان را در فضای مربوط به ابرینو ذخیره می‌کند. در حالی که «طرح ویژه» از مدل هیبریدی بهره می‌برد. به این صورت که سرور ذخیره‌سازی اطلاعات در مرکز داده سازمان قرار می‌گیرد، در حالی که برای سایر سرورها و کلاینت‌های مورد استفاده، از همان گزینه‌های موجود بر روی ابر عمومی استفاده می‌شود. یعنی تمامی ویژگی‌ها و امکانات و خدمات استاندارد در نسخه ویژه قرار دارد و فقط اطلاعات سازمان از مرکز داده خود سازمان خارج نمی‌شود و ترافیک مصرفی نیز ترافیک داخل سازمانی خواهد بود. مقایسه این طرح‌ها و طرح‌های کاربران خانگی در جدول انتهای این بخش آمده است.

 

خدمات ویژه توسعه‌دهندگان

در کنار کاربران خانگی و سازمانی، ابرینو طرح ویژه‌ای را برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های تلفن همراه، نرم‌افزارهای ویندوزی و سامانه‌های تحت وب مهیا کرده است. این دسته از کاربران این امکان را دارند که با بهره‌گیری از پروتکل و APIهای تدارک دیده شده توسط ابرینو، داده‌های کاربران خود را در فضای ابریِ متعلق به خودِ کاربران ذخیره کنند.

به عنوان مثال، توسعه‌دهنده یک اپِ یادداشت‌برداری به سادگی می‌تواند امکان ذخیره‌سازی یادداشت‌های ایجاد شده توسط هر کاربر را در فضای ابرینوی وی فراهم کند تا ضمن دسترسی کاربر از کانال‌های مختلف به یادداشت‌هایش،‌ داده‌های وی را در مقابل از دست رفتن، پاک شدن و … نیز محافظت کند. اپ‌های متنوع دیگری نیز با ایده‌های مختلف می‌توانند به سادگی، ازطریق ابرینو، از اطلاعات کاربران خود پشتیبان‌ گرفته، با سایر اپ‌ها به اشتراک بگذارند و غیره

جهت اتصال اپ خود به ابرینو، باید از کتابخانه‌های تدارک شده توسط ابرینو استفاده کنید. این کتابخانه‌ها تمامی موارد فنی اتصال و ارتباطات با ابرینو را مدیریت کرده و باعث سهولت استفاده و افزایش سرعت توسعه خواهند شد. امکاناتی نظیر تایید هویت کاربر، همگام‌سازی پوشه‌ها با ابر، آپلود و دانلود کل یک پوشه، آپلود و دانلود فایل و … از امکانات این کتابخانه‌هاست. این کتابخانه‌ها با افزایش سرعت برنامه‌نویسی و رفع پیچیدگی‌ها و مدیریت خطاها کمک می‌کنند که توسعه‌دهنده فقط به ایده اصلی خود جهت طراحی و پیاده‌سازی فکر کرده و نگران پیچیدگی‌های سمت ابر نباشد.

بروزرسانی: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷