مراحل راه‌اندازی

توسط
image_pdfimage_print

برای راه اندازی ابرینو هیبرید، ابتدا می‌بایست سازمان را در ابرینو ثبت کرد (برای این منظور، مستند «راهنمای ابرینو سازمانی» را ببینید). سپس نسبت به راه‌اندازی سرور اختصاصی ذخیره‌سازی و سپس بهره‌برداری از آن اقدام کرد. مراحل راه‌اندازی سرور ذخیره‌سازی اختصاصی در ادامه توضیح داده شده‌‌اند.

  1. پس از ثبت‌نام، با ارائه ایمیل سازمانی ثبت‌نام شده، فایل VMDKای که از قبل تنظیمات لازم بر روی آن اعمال شده و امن‌سازی شده است، را از تیم ابرینو (به صورت فیزیکی یا آنلاین) دریافت کرده و در ESXi Server خود بارگذاری کنید. در صورتی که امکان انجام این مرحله وجود ندارد، یک ماشین مجازی با سیستم عامل CentOS نسخه ۷ ایجاد کرده و پورت‌های ۸۰، ۸۰۸۰، ۴۴۳، ۸۴۴۳ را روی آن باز کرده و به تیم ابرینو اطلاع دهید. نکته مهم: توجه داشته باشید که امن‌سازی ماشین مجازی ایجاد شده در حالت دوم بر عهده سازمان خواهد بود.
  2. تنظیمات شبکه ماشین مجازی و تخصیص IP را انجام دهید. تیم ابرینو در پروسه راه‌اندازی، برای اتصال به این ماشین مجازی نیاز به دسترسی اینترنتی به این ماشین خواهد داشت. این دسترسی پس از راه‌اندازی می‌تواند قطع شود. نکته مهم: در صورتی که می‌خواهید از خدمات وب‌سایت ابرینو استفاده کرده و به تمام یا تعدادی از کاربران خود اجازه دسترسی به فایل‌های‌شان از طریق پنل وب‌ را بدهید، IPهای اختصاص داده شده می‌بایست Static و با دسترسی از طریق شبکه اینترنت باشند.
  3. در DNS داخلی سازمان آدرس مناسب سرور فایل تنظیم شود. به عنوان نمونه، در DNS Server سازمان IP تخصیص داده شده را به دامنه‌ای مثل file.<YourDomain.org> متصل کنید. این دامنه می‌بایست به ابرینو اعلام شود تا جهت معرفی سرور ذخیره‌سازی به ماشین‌های کاربران سازمان مورد استفاده قرار گیرد. در این صورت، مادامی که در داخل شبکه سازمان این دامنه قابل شناسایی باشد، نرم‌افزارهای موجود در آن شبکه به سرور ذخیره‌سازی اختصاصی سازمان متصل خواهند شد. در صورتی که می‌خواهید از خدمات وب سایت ابرینو استفاده نمایید، می‌بایست دامنه متصل شده به سرور ذخیره‌سازی را در DNSهای اینترنتی نیز ثبت نمایید.
  4. دسترسی‌های لازم برای اتصال به ماشین مجازی را در اختیار تیم ابرینو قرار دهید تا اقدامات زیر توسط این تیم انجام شود:
  • سرور نرم‌افزاری ذخیره‌سازی روی ماشین مجازی نصب شود.
  • تنظیمات لازم روی ماشین مجازی انجام شود.
  • آدرس سرور اختصاصی سازمان در حساب سازمان شما ثبت شود.

پس از انجام گام‌های فوق، حساب کاربری سازمان شما به سرور ذخیره‌سازی اختصاصی‌تان متصل می‌شود. شما آماده شخصی‌سازی حساب سازمانی خود و بهره‌برداری از ابرینوی هیبرید خود هستید.

بروزرسانی: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷