نصب یکجای کلاینت‌ها در شبکه

توسط
image_pdfimage_print

فایل نصب نرم‌افزار ویندوزی ابرینو (بسته MSI) را از سایت ابرینو دریافت کرده و با استفاده از Active Directory آن را با استفاده از راهنمای زیر بر روی کامپیوترهای کاربران شبکه نصب کنید.

نکته مهم: قبل از شروع فرآیند نصب، حداقل نیازمندهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مورد نیاز برای دستگاه‌هایی که قادر به اجرای نرم‌افزار ویندوزی ابرینو هستند، را در فصل دوم همین مستند (راهنمای کاربری) ببینید.

  1. به عنوان Administrator وارد سرور Active Directory شوید.
  2. یک پوشه اشتراکی بسازید و بسته MSI ابرینو را در آن کپی کنید. دسترسی Read به این پوشه را به کاربران شبکه خود بدهید.
  3. برای نصب نرم‌افزار بر روی کامپیوترهای شبکه، ابتدا لازم است یک Group Policy Object بسازید. برای این منظور، در قسمت Administrative Tools کنترل پنل سرور، بر روی گزینه Group Policy Management کلیک کنید.
  4. در پنل سمت چپ، بر روی دامنه خود کلیک راست کرده و گزینه Create a GPO … را انتخاب کنید و نام دلخواهی را برای آن وارد کنید.
  5. برای معرفی بسته نصب نرم‌افزار، Policy ایجاد شده را انتخاب کرده و گزینه ویرایش را بزنید.
  6. در پنل سمت چپ، زیر Computer Configuration -> Policies -> Software Setting گزینه Software Installation را انتخاب کرده و بر روی آن راست‌کلیک کنید. سپس گزینه New و پس از آن Package… را انتخاب کنید.
  7. در پنجره معرفی فایل، بسته MSI ابرینو را با درج مسیر کامل شبکه‌ای آن به عنوان بسته مورد نظر معرفی کنید (مثلا \\file-server\share\abrino.msi). سپس در انتخاب روش deployment، گزینه Assigned را انتخاب کرده و OK را بزنید.
  8. پس از انتخاب Policy‌ ایجاد شده و کلیک راست بر روی آن، گزینه Enforced را انتخاب کنید تا اعمال سیاست بر روی کامپیوترهای شبکه را اعلام کنید.
  9. پس از انجام تغییرات فوق، با ری‌استارت کردن کامپیوتر توسط هر کدام از کاربران، نرم‌افزار ویندوری ابرینو برای وی نصب شده و نمایش داده خواهد شد.

تبریک! نرم‌افزار ویندوزی ابرینو بر روی کامپیوترهای کاربران شبکه شما نصب شده است. کاربران شما می‌توانند با استفاده از اطلاعات حساب کاربری‌شان، که پس از ثبت در پنل سازمان به صورت خودکار برای‌ آنها ایمیل شده است، وارد نرم‌افزار شوند.

راهنمای کاربری استفاده از نرم‌افزار ویندوزی در فصل دوم آمده است. با استفاده از این راهنما، کاربران شما می‌توانند پس از ورود به نرم‌افزار، پوشه‌های مورد نظرشان را برای همگام‌سازی به نرم‌افزار معرفی کنند تا پروسه همگام‌سازی شروع شود.

در صورت استفاده از نسخه هیبریدی ابرینو، فایل‌های کاربران روی سرور ذخیره‌سازی سازمان در آدرس زیر قابل مشاهده هستند:

/data/dataX/backup/webdav/<username>/syncs

بروزرسانی: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷